blog motoryzacyjny

, 26 Maja 2024

Spis Treści X

Wilgoć w aucie
Jak z nią walczyć?

W okresie jesienno-zimowym zwiększony poziom zawilgocenia wnętrza pojazdu jest zjawiskiem powszechnym. Parujące szyby utrudniające widoczność są zmorą każdego kierowcy.

Skąd bierze się wilgoć?

Wilgoć osiada na drobinach kurzu zasysanych przez filtr przeciwpyłkowy, jeśli nie pamiętamy daty wymiany filtra kabinowego, nie warto zwlekać z jego ponowną wymianą. Parujące szyby należy dokładnie wymyć oraz zastosować preparat zapobiegający parowaniu powierzchni szklanych. Wysoki poziom wilgoci może być przyczyną powstania zapachu stęchlizny. W dodatku dochodzi korozja, której nie widać, rozwija się prężnie zdała od spojrzeń. Wilgoć wdziera się przez uszczelki drzwi, wnoszona na obuwiu, ubraniach. Nie unikniemy tego.

Jak walczyć z nadmiarem wilgoci?

Sprawdzonych recept jest kilka. Warto zainwestować w tanie metody. Takie jak żwirek dla kota – który pochłania wilgoć i nieprzyjemny zapach. Żwirek dla kota i sól łączą jedna ciekawą właściwość, otóż sól pochłania wilgoć. Kiedy nas nie ma w aucie, warto na wycieraczkę postawić miskę z solą, bądź jak wcześnie omawiany żwirek dla kota. Pod wycieraczki można włożyć papier gazetowy, który nie widoczny wchłonie wilgoć pod wycieraczką. Wilgoć nie pojawi się w aucie, które jest „szczelne” od warunków atmosferycznych. Nie szukając przyczyny zawilgocenia pojazdu nie ma najmniejszego sensu walki z wilgocią.

HOME

TOP