blog motoryzacyjny

Poniedziałek, 15 Lipca 2024

Spis Treści X

Pielęgnacja wnętrza
Jak cię widzą, tak cię piszą.

Okres lata jest dobry czasem na gruntowne porządki wewnątrz auta.

Jak zacząć?

Okres lata jest dobry czasem na gruntowne porządki wewnątrz auta. Przysłowie, „Jak cię widzą, tak cię piszą”dokładnie wpisuje się w formę sprzątania auta. O właścicielu pojazdu można wiele się dowiedzieć, przyglądając się wnętrzu samochodu. To w jakie formie czystości możemy podróżować zawdzięczamy właścicielowi. W wielu przypadkach kierowcy. Większość właścicieli mobili sprzątanie pojazdu traktuje poważnie, lecz w bardzo okrojonej wersji. Umycie karoserii nie oznacza, że popełniliśmy błąd.Zwyczajnie to za mało, by nazwać się mistrzem polerskim. Istnieją zabiegi mające na celu wydobyć głębie koloru z lakieru takie jak: polerowanie, czy glinowanie. Glinkowanie pozwala pozbyć się zanieczyszczeń i mikrouszkodzeń struktury lakieru. Ponadto pasty polerskie, sprawiają, że nawet najbardziej zniszczony lakier odzyskuje nieskazitelny blask.

Wnętrze?

Sprzątając wnętrze bądźmy dokładni, odkurzacz domowy z pewnością wystarczy. Nie mniej jednak na mycie parowe wnętrza nie ma co liczyć, jeśli nie dysponujemy profesjonalnym sprzętem.
Ważnym jest bym odkurzać przed czyszczeniem elementów kokpitu. Wzniecony kusz osiądzie na świeżo umytych elementach, przez co trzeba będzie powtórzyć proces mycia.
Nim przystąpimy do tej rutynowej czynności, jaką jest odkurzanie warto wynieść wszystkie przedmioty, które mogą przeszkadzać w sprzątaniu. Łatwiej też o efekt końcowy, który nie będzie zakłócany przez walające się w aucie przedmioty. Odkurzając wyzbywamy się kurzu, który tkwi w tapicerce. Taki zabieg pozwala na pozbycie się głównego czynnika zanieczyszczenia kokpitu.

Rynek oferuje bogatą ofertę środków dzięki którym najbardziej zabrudzona powierzchnia odzyska blask. Gro kierowców praktykuje sprzątanie na własną rękę. Żadna firma nie wysprząta pojazdu dokładniej od właściciela. Regularne mycie wnętrza odmłodzi pojazd, zadziwiającym jest jak wyglądają wnętrza pielęgnowanych pojazdów, które mają po kilkanaście lat. Wszystko leży w rękach, kierowcy.

HOME

TOP