blog motoryzacyjny

, 16 Czerwca 2024

Spis Treści X

Felgi na zimę…
...stalowe, czy aluminiowe?

Dysponując dwoma kompletami felg, stalowych oraz aluminiowych. Wybór felg na zimę wydaje się być oczywisty

Otóż, niekoniecznie

Okazuje się, że potoczna opinia o niszczejących felgach aluminiowych w okresie zimowym, nie jest oczywista. Felgi aluminiowe, lepiej są zabezpieczone przed korozją niż metalowe odpowiedniki, w dodatku są zdecydowanie wytrzymalsze. Różnica tkwi w cenie ewentualnych napraw felg aluminiowych, które oczywiście nie muszę się zdarzyć. Zakładając kołpaki na felgi stalowe, naruszamy warstwę lakieru auta, która przestaje chronić je przed korozją. Felgi aluminiowe, których powłoka nie jest naruszona, mowa tu o zarysowaniach lub wgłębieniach na obręczy, stanowią lepszą barierę przed solą, z czego wynika, że na pewno jest bardziej odporna na zimę. To wszystko nie podlega wątpliwości.

Konserwacja

Wątpliwości budzi pielęgnacja felg, metalowych jak i stalowych. Obie felgi pozbawione pielęgnacji, będą narażone przez czynniki zewnętrzne. Regularne oczyszczenie felg zapewni optymalne działanie, nawet w trudnych zimowych warunkach.

Trudny wybór

To jakie felgi założymy zależy również od tego jakim budżetem dysponujemy. Możemy wydać więcej na drugi komplet felg aluminiowych, bądź stalowych i posiadać koła letnie i zimowe gotowe do zmiany czekające u nas w garażu. Pamiętajmy jednak, by opony leżały. Po wymianie podczas szybszej jazdy sprawdźmy czy kierownica trzęsie się co może być oznaką, że koła trzeba wyważyć.

HOME

TOP