blog motoryzacyjny

, 26 Maja 2024

Spis Treści X

Wesoły autobus
nieszablonowy przypadek

Inspektorzy ITD z Bydgoszczy podczas rutynowego patrolu spostrzegli kłęby dymu wydobywające się z tyłu autobusu, który przewodził Dzieci z jednej z bydgoskich szkół.

Brak odpowiedzialności

Przewoźnik poproszony o niezbędne dokumenty uprawniające do przewozu osób, oświadczył że takowych nie posiada. Licencja bowiem nadana w 2004 roku wygasła 10 lat później z racji nie prowadzenia od 2007 roku działalności gospodarczej. Kontrola wykazała szereg nieprawidłowości, które w znaczącym stopniu mogły przyczynić się do narażenia życia przewożonych dzieci.

Stan techniczny

Kontrolerzy nakazali skontrolowanie stanu technicznego na okręgowej stacji kontroli pojazdów. Kolejny patrol zlokalizował autokar, przemieszczający się w kierunku zamieszkania właściciela. Wstępne badania wykazały brak współosiowości oraz zbyt długi opór toczenia opon. Znaczące wycieki oleju, a w zbiorniku znajduje się niedozwolony olej opałowy. Przeciwko przewoźnikowi zostało wszczęte postępowanie administracyjne z tytułu naruszenia ustawy o transporcie drogowym. Ponadto za jazdą na „opałówce” oddzielne postępowanie, z tym ukarano kierowcę najwyższym mandatem.

HOME

TOP