blog motoryzacyjny

Piątek, 12 Kwietnia 2024

Spis Treści X

LPG
czy nadal warto?

To koniec obniżek cen paliw. Tendencja spadkowa cen paliw na rynkach zdawała się niepowstrzymana. Niestety, ceny paliw zaczęły rosnąć.

Co teraz?

Wielu kierowców poszukuje alternatywnych źródeł zasilania swoich pojazdów. Oszczędność w żadnym przypadku nie jest niczym złym, jednak należy dobrze przeanalizować, czy instalacja okaże się opłacalna w przypadku krótkich przebiegów. Ceny LPG wciąż spadają, średnio o 5gr/l na tydzień. Średnia cena za litr gazu w Polsce, wynosi 1,90zł. Bywają miejsca gdzie za litr zapłacimy 1,60zł/l. Nic dziwnego, że punkty montażu gazu oblężone są przez klientów. Opłacalność montażu instalacji gazowej od dawien dawna nie wydawała się tak opłacalna jak teraz. Najlepsza okazja na instalowanie instalacji, nie powinna przyćmić zdrowego rozsądku. Wiadomym jest, pewne jednostki napędowe nie znoszą zbyt dobrze instalacji gazowej.

Koszty montażu

Montaż standardowej instalacji gazowej to wydatek rzędu 3500zł, przy średnim spalaniu 7 litrów gazu i miesięcznym przebiegu 1600km, koszt założenia instalacji zwróci się po 14 miesiącach jazdy. To też warto dobrze zastanowić się nad wyborem komponentów, które mogą przyczynić się do trwałości zarówno silnika, jak i ograniczenia konsumpcji silnika w gaz. Instalacje gazu należy zlecić profesjonalnemu warsztatowi. Nie warto oszczędzać. Oszczędność będzie odczuwalna już podczas pierwszego tankowania. Ostateczną decyzję zostawiamy Wam. Najlepszy sposób na ustalenie, czy warto, to wziąć kartkę i długopis, po czym rozpisać sobie wszystkie koszty.

HOME

TOP