blog motoryzacyjny

, 26 Maja 2024

Spis Treści X

Konserwacja podwozia
zapobiega atakom korozji

Pomimo zabezpieczenia podwozia, specjalnymi preparatami przez fabrykę, z upływem lat, warstwa ochronna traci na swojej skuteczności.

Jak ważna jest konserwacja?

Okres letni ,to dobry czas, by zainteresować się konserwacją podwozia pojazdu. Niejednokrotnie nieprzyjazna aura wpływa na motywacje właściciela pojazdu.To też lato wydaje się być idealnym czasem to pracy.
Podwozie pojazdu narażone jest na ataki korozji. Pomimo zabezpieczenia podwozia, specjalnymi preparatami przez fabrykę, z upływem lat, warstwa ochronna traci na swojej skuteczności. Kamienie oraz pasek skutecznie odrywają fragmenty zabezpieczenia korozyjnego. W ubytki wdaje się korozja, która latami pochłania kondygnacje bardzo istotnych elementów – osłabiając je. W taki przypadku należy wymieniać części wzmocnień karoserii, czasem nawet płaty blach. Pomimo dobrego całokształtu podwozia, diagnostyka za namową małego młotka pomoże określić na jakim etapie zatrzymała się korozja. Uderzenia młotkiem mają na celu zlokalizowanie nietypowego pustego dźwięku. Jeśli młotek przy próbie wpada w uderzany element, jedno jest pewne. Wizyta w zakładzie blacharskim jest konieczna. Gdy dany nam oręż nie wykryje nieprawidłowości. Należy miejsca korozji oczyścić a powstałe w wyniku diagnostyki uszkodzenia powłoki ochronnej zabezpieczyć. Podstawowym problemem będzie uzupełnienie warstwy ochronnej, należy skorzystać z pomocy warsztatu. Bądź samodzielnie oczyścić podwozie pojazdu. Pierwszym zabiegiem będzie użycie myjki. Jeśli nie mamy do czynienia z odsłoniętymi połaciami blachy, należy użyć środka natryskiwanego pistoletem – do profili otwartych. Masa ta odpycha wodę, oraz prowadzi do całkowitej izolacji podwozia. Masa konserwująca przypomina w początkowym etapie smolę, lecz z czasem zastyga. Zabieg należy do bardzo prostych czynności. Wystarczy nam kompresor oraz pistolet. Wkłady preparatu są przystosowane do aplikowania pistoletem.

HOME

TOP