blog motoryzacyjny

Poniedziałek, 17 Czerwca 2024

Spis Treści X

Małżeństwo
na motocyklu

Niektóre prawy są bardziej dziwne od innych. Oto tego najlepszy przykład. Może warto się cieszyć z tego jakie prawa obowiązują u nas na drodze.

Prawo

Terengganu jest stanem w Malezji, w którym wprowadzono prawo szariatu. Władzę obejmuje tam Sułtan Mizan Zainal Abdin. Problem dotyczący par które mieszkają razem, nie będąc przy tym małżeństwem. Narusza to bowiem prawo szariatu. Populacja tego rejonu wynosi 880 tysięcy mieszkańców na powierzchni 12 955km kwadratowych. Poszukiwanie różnych środków lokomocji skłania mieszkańców do podróżowania w grupach niejednokrotnie na motocyklach.

Wykroczenie

Zniesiono kary dla par nie będących małżeństwem, lecz podróżując razem na motocyklach. Prawo zakazywało podróży nieślubnych par na motocyklach oraz innych środkach lokomocji. Za nieprzestrzeganie przepisów groziła kara pozbawienia wolności na pół roku, oraz grzywna wynosząca ponad 1000 złotych. Złagodzenie kar zaowocowało wprowadzeniem przymusowego skierowania na sesję poradni przedmałżeńskiej. Tamtejsze władze uważają problem za bardzo poważny, klasyfikując go z wykroczeniem na tle seksualnym.

HOME

TOP